Egyptské příkrmy


Od mléka k příkrmům

Jak Andrea začala s příkrmy? Jde to na cestách? Vaří si je v Egyptě sama? Jak je to v Egyptě s jídlem?

Jak se stravují Egypťané?

Byť je Egypt místem, kde je opravdu hodně čerstvého a chutného ovoce i zeleniny, místní jedí spíš různé masové směsi. Chutnají jim kuřecí, jehněčí či hovězí směsi s rýží, kofty, různé pita chleby plněné masem a zeleninou, smažená jídla, silné vývary. Také bych řekla, že jedí hodně sladká jídla. 

Vyhovuje vám více egyptský, nebo český způsob stravování? 

Mně osobně nevyhovuje ani jeden. Jíme hodně zdravě, takže na typicky česká jídla mě moc neužije. S manželem milujeme středomořskou kuchyni, thajskou, sushi. V Egyptě je obrovský rybí trh, trh s ovocem a zeleninou a to je pro nás jako stvořené. Jíme hodně ryby, krevety, kalamáry, spousty ovoce a zeleniny. Občas když máme “záchvat”, tak ale skočím koupit ingredience a udělám náš oblíbený smažák s tatarkou. Manžel má kromě toho hodně rád uzeniny a tady mu to chybí, takže když k nám jezdí klienti na kurz, nezřídka nám přivezou nějakou klobásku a to se manželovi hned rozzáří oči.

Andrea s láhví Lifefactory.

Chtěla jsem se zeptat, co vám z českého jídla v Egyptě chybí. Ale už jste mi odpověděla.

Mně asi nic nechybí. Manželovi hlavně vepřové maso a uzeniny. Nejde o to jíst je každý den, ale má je rád a tady nejsou dostupné.

A co Tobias? Už jste začali s příkrmy?

Začali jsme na Mauriciu a tím, co zrovna bylo po ruce. Takže jako první byla papája a žlutý meloun. Musím říct, že jsem až koukala, s jakým apetitem to syn do sebe naházel. Díky tomu, že jsme na cestách anebo v Egyptě, kde neseženete celoročně všechny potraviny jako u nás (v ČR koupíte v podstatě kdykoli všechno - byť to nemá žádnou chuť), tak jsme začali tím, co bylo právě sezonní a dostupné. 

Věříte teorii, že dítě by mělo jíst to, co roste v podnebném pásmu, kde žije?

Určitě ano, a nejen dítě. Je to přirozené, příroda to tak z nějakého důvodu zařídila. My třeba teď v Egyptě máme sezónu manga, syn miluje mango s jablíčkem a my také. Kdo si jednou tady dá mango… je to neuvěřitelné, úplná slast. Díky dostupnosti čerstvých surovin ve výborné kvalitě, připravuji pro syna příkrmy doma čerstvé podle toho, co zrovna mají na trhu, co nám příroda v dané období nachystala.

I u bryndáků zůstala Andrea věrná Pop-in. 

 

 

Sdílejte nás

Kontakty

Distributor pro ČR a SR:
MAMAJA group s.r.o.
Písková 666/14A,
747 07 Opava-Jaktař
tel.: +420 553 650 037
e-mail: info@mamaja.cz

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace z naší prezentace aktuálně, vyplňte níže uvedený formulář.