Jak nosí děti Egypťanky?


„Nošení považují v Egyptě za přirozené.“

 

Minule nám Andrea vyprávěla o tom, že Egypťany skoro nepoužívají kočárky. Dnes jsme si povídali hlavně o šátcích a nosítkách.

Kdy používáte svůj předvázaný šátek?

Caboo mám na cestách, na letištích, v letadle, na výletech, ale i doma, když potřebuji něco udělat a malý se zrovna chce chovat. Nebo prostě když já chci mít prcka u sebe. Ten pocit je fantastický a cestování s naším malým synem si už bez šátku nedovedu představit. Když byl syn ještě hodně maličký jsme ho používali na uspávání, krásně v něm usnul a uklidnil se. Teď, když mu je půl roku, nemohu říci, že ho používám každý den, ale určitě několikrát do týdne.

Minule jste říkala, že Egypťanky nosí své děti hlavně na rukou a šátky u nich moc nefrčí. Co nosítka?

Viděla jsem tu “profesionální” nosítka, ale hodně vídávám různé šátky, které nebudou speciálně určené pro nošení. Hodně záleží, z jaké vrstvy místní maminka pochází a co si může finančně dovolit.

Jaký názor mají Egypťanky na nošení? Diskutuje se o jeho kladech a záporech jako u nás nebo je to pro ně běžná součást života?

Myslím si, že tady prospěšnost nikdo neřeší a jde o běžnou praxi, která je pro ně, a vlastně pro nás všechny, naprosto přirozená. U nás se na to podle mě akorát zapomnělo a teď si to zase připomínáme.

 

Sdílejte nás

Kontakty

Distributor pro ČR a SR:
MAMAJA group s.r.o.
Písková 666/14A,
747 07 Opava-Jaktař
tel.: +420 553 650 037
e-mail: info@mamaja.cz

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace z naší prezentace aktuálně, vyplňte níže uvedený formulář.