Kojení v Egyptě


Kojení v Egyptě

S Andreou jsme probrali těhotenství, výchovu dětí i život v Egyptě. Také látkování a nošení. Co ještě patří k mateřství? Kojení.

Začněme osobní otázkou. Kojíte?

Kojím a zatím nepřemýšlím, že bych přestala. Trochu jsem s tím první dny bojovala. Trvalo, než se mi spustilo mléko. Myslím, že je obrovská škoda, že se v našich porodnicích po této stránce matkám víc nevěnují. I když to se asi také liší porodnici od porodnice. Kojit bych chtěla, dokud to půjde, dokud bude dostatek mléka a bude to mně i synovi vyhovovat.

Jak kojí egyptské matky? Kojí na veřejnosti? Nezapovídá jim to jejich víra?

Zatím jsem viděla zdejší ženu kojit na veřejnosti jen jednou. Normálně se zakryla šátkem, aby nebylo nic vidět, takže oproti nám žádný velký rozdíl.


Můžete si vy dovolit kojit na pláži? Nepohoršovala byste je?

Abych pravdu řekla tak tady na veřejnosti nekojím, ani jinde. Vždycky se snažím najít nějaký koutek, někam se uklidit. Je fakt, že někdy to prostě nejde a potřeba je silnější, takže už jsem kojila například na letišti v Egyptě u výdeje zavazadel, kde opravdu moc soukromí člověk nemá. Přikryla jsem, co šlo, a neměla jsem pocit, že by mě někdo pozoroval.

Když potřebuji nakojit v kite centru, místní zaměstnanci už ví a nechávají mi klid a prostor. To samé platí, pokud jedeme do města. To kojím v taxíku. Máme svého taxikáře, který nás vozí všude a vždycky odejde z auta a počká. V restauracích mi vychází všude vstříc a najdou mi nějaký koutek, kam si můžeme v klidu zalézt.

 

Sdílejte nás

Kontakty

Distributor pro ČR a SR:
MAMAJA group s.r.o.
Písková 666/14A,
747 07 Opava-Jaktař
tel.: +420 553 650 037
e-mail: info@mamaja.cz

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace z naší prezentace aktuálně, vyplňte níže uvedený formulář.