Nejčastější dotazy


Co jsou Pop-in pleny ?

Pleny Pop-in jsou moderní látkové pleny typu vše v jednom, které nahrazují používání jednorázových plen. Místo vyhazování je jednoduše vyperte a opět použijte.


Potřebuji na Pop-in pleny svrchní kalhotky ?

Ne, pleny Pop-in již mají integrované svrchní kalhotky. Pouze je oblékněte stejně jako jednorázovou plenu, po použití vyperte a znovu použijte.


Pro jak velké dítě jsou Pop-in určeny?

Pleny Pop-in mají chytrý system patentek, který umožňuje jejich zmenšení pro novorozence, nebo rozepnutí pro dvouleté dítě. Jednu velikost tak využijete pro všechny velikostní kategorie dítěte od narození až po přechod na nočník.


Z čeho je sací vrstva plen Pop-in ?

Můžete si vybrat ze dvou variant buďto bamboo verze z bambusové viskózy a bavlny, nebo varianta minkee, která je vyrobena ze 100% polyesteru. Rozdíly mezi jednotlivými variantami najdete zde.


Kolik potřebuji plen Pop-in ?

Pro každodenní používání budete potřebovat přibližně 20 plen Pop-in+6 nočních plen Pop-in.  Budete-li Vaše dítě hodně čůrat, možná budete potřebovat sací vrstvy navíc - Pop-in vkládací plena.


Jak často musím pleny Pop-in prát ?

Pleny perte obvykle co dva dny. U malého miminka budete pravděpodobně potřebovat prát častěji-každý den. Pleny neskladujte déle jak 3 dny, následně hrozí vznik plísní, zápachu a větší poškození plen.


Můžu použité Pop-in pleny skladovat namočené ?

Ne, skladování na mokro má za následek vyšší opotřebení plen a výrazně zkracuje jejich životnost. U vnější pleny může dojít při tomto způsobu skladování k poškození nepropustné vrstvy. Pro skladování plen doporučuje pytle na pleny Pop-in.


Jak často musím Pop-in pleny přebalovat ?

Frekvence přebalování záleží na zvoleném typu pleny(bamboo nebo minkee) a individualitě Vašeho miminka. Obvykle se pohybuje 2-3 hodiny. Interval mezi jednotlivým přebalením můžete prodloužit přidáním Pop-in noční pleny, nebo Pop-in vkládací pleny.


Jaké pleny na noc ?

Plenkový systém Pop-in myslí i na dlouhou, ničím nerušenou noc. Jednoduše vložte do pleny noční plenu Pop-in, která zvýší savost. Vy a Vaše děťátko tak můžete klidně spát.


Moje děťátko hodně čůrá ?

Bude-li potřeba zvýšit savost, přidejte vkládací plenu Pop-in, nebo noční plenu Pop-in.


Jak dlouho mi pleny Pop-in vydrží ?

Životnost plen závisí na intenzitě jejich používání a péči o ně. Respektujte naše doporučení ohledně skladování, praní a sušení plen, tak aby Vám vydržely co nejdéle. Nezapomeňtě, že intenzivní používání bělicích prodtředků a prostředků na odstranění skvrn, stejně jako intenzivní praní a sušení mají za následek zkrácení životnosti plen. Syntetické materiály u plen vykazují větší odolnost vůči pracím prostředkům a působení moči.


K čemu slouží seprační pleny ?

Separační pleny zachytávají nečistoty a usnadňují manipulaci se znečištěnou plenou. Separační plenu s obsahem vyhoďte.


K čemu je fleesová vrstva na noční pleně ?

Fleesová vrstva na noční pleně Pop-in izoluje zadeček od vlhkosti.


Můžu Pop-in sušit v sušičce ?

Vnější plenu Pop-in nikdy nesušte v sušičce ani v blízkosti tepelných zdrojů(radiátor, kamna) - došlo by k porušení nepropustné PUL vrstvy. Vnitřní sací plenu můžete sušit v sušičce na nejnižší stupeň. Mějte ovšem na paměti, že časté sušení v sušičce má za následek zvýšené opotřebení plen a zkrácení jejich životnosti.


Pleny Pop-in zhrubly ?

Pokud Vám vnitřní pleny v důsledků velké tvrdosti vody zhrubly, k jejich změkčení použijte občas(1x za měsíc) sušičku, které zregeneruje vlákna.


Je nutné pleny Pop-in rozepínat na praní ?

Ano, pleny Pop-in rozepněte (oddělte sací a vnější plenu), předejte tak k namáhání oblasti patentek. Nezapomeňte před praním vždy zapnout suché zipy do protizipu na zadní části vnější vrstvy pleny.

 

Sdílejte nás

Kontakty

Distributor pro ČR a SR:
MAMAJA group s.r.o.
Písková 666/14A,
747 07 Opava-Jaktař
tel.: +420 553 650 037
e-mail: info@mamaja.cz

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace z naší prezentace aktuálně, vyplňte níže uvedený formulář.