O praní, sušení a plenkování v Egyptě


Chystáte se do Egypta s dítkem v plenkách?

Jak se látkuje v České republice, si asi umíme všichni představit. Je to v Egyptě stejné? Liší se nějak pračky nebo prášky? Dají se sehnat jednorázovky? A co látkovky? Na co se připravit, pokud se do této země chystáte na dovolenou s malým dítětem? Odpovídala nám Andrea, která zde část roku žije a podniká.

Jak v Egyptě perete? Liší se nějak egyptské pračky od těch našich? A co prášek?

Používám egyptské prášky. Nevím, čím přesně to je, jestli vodou nebo práškem, ale tady se pere daleko líp než v ČR, vše je daleko čistější. Bílá září, úplná nádhera, žádné zapírání. Pračky jsou podle mě stejné, mají tu stejné značky, ale i úplně jiné. Já konkrétně mám nějakou mě absolutně neznámou, ale pere skvěle.

Jak jde sušení? Nehrubnou vám pleny v takovém horku? Sušíte na přímém slunci?

Musím uznat, že hrubnou a že suším část dne na přímém slunci. Velké teplo dělá své. Ale zjistila jsem, že stačí párkrát zatahat a zaškubat za látku a Pop-inka je zase ve své původní podobě.

Děláte v Egyptě něco jinak než Česku?

Dělám vše stejně, jen separačky si vozím z ČR. Tady jsem na ně zatím nenarazila.

Jak je to v Egyptě s jednorázovkami? Dají se sehnat?

Dají se sehnat normálně, dokonce i ty prémiové. Jsou tady cca o 150 Kč levnější než v ČR! Takže pokud se někdo chystá na dovolenou do Egypta a používá jednorázovky, vozit je nemusíte, naopak ušetříte, pokud je koupíte tady.

A co další potřeby na přebalování? Vlhčené ubrousky, jednorázové podložky, krémy proti opruzeninám, zásypy, pytle na látkové pleny…

Vlhčené ubrousky jsou v Egyptě běžně k dostání, jen je menší výběr. Nicméně zrovna ty používám jen v nouzových případech (třeba při cestě letadlem), jinak používám přírodní olejíček zředěný vodou, kterým vlhčím suché ubrousky. Tady se dá koupit téměř všechno, ale zrovna separačky a pytle na látkové plenky mám z ČR.

Jak přebalují Egypťanky? Látka? Jednorázovky?

Jednorázovky, ještě jsem tu látkové plenky vůbec neviděla. Třeba je mají, ale nesetkala jsem se s nimi zatím. Tak tu děláme na pláži osvětu a reklamu. Nezřídka se mi stává, že se přijde někdo zeptat. Pokud někdo ze čtenářů pojede na dovolenou do Egypta, srdečně vás k nám zveme – ať už na kite, nebo na popovídání o látkování.

 

Sdílejte nás

Kontakty

Distributor pro ČR a SR:
MAMAJA group s.r.o.
Písková 666/14A,
747 07 Opava-Jaktař
tel.: +420 553 650 037
e-mail: info@mamaja.cz

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace z naší prezentace aktuálně, vyplňte níže uvedený formulář.