Péče o Pop-in


ul>
 • Skladování plen

 • při přebalování odstraňte hrubé nečistoty, znečištěnou plenu můžete potřít mýdlem a odložit ke skladování. Pleny Pop-in skladujte na sucho (nenamáčejte). Pro skladování můžete využít pytel Pop-in, který pověsíte na dveře, nebo na zeď a nezebere tak téměř žádné místo. Přejete-li si uskladnit pleny v nádobě s víkem, vybírejte ze široké nabídky plastových kontejnerů, nebo odpadkových košů s uavíratelným víkem. Pleny neskladujte déle jak 48 hod ( po delší době dochází díky rozkladu moči ke vzniku nepříjemného zápachu). Máte-li koš s plenami umístěný na podlaze s podlahovým topením, nebo v létě bude nutné pleny prát častěji. Vnější plenu nikdy neponechávejte namočenou v namáčecím, nebo bělícím prostředku ( může dojít k poškození nepropustné vrstvy)

  • Praní plen

  před praním vždy zapněte suché zipy do panelu na zadní části pleny (zabráníte znečištění suchého zipu a znehodnocení ostatního prádla), jednotlivé části rozepněte, vložte pleny do pračky, spusťte máchací cyklus se studenou vodou a nechejte pleny vymáchat. Neplňte pračku plnou (max.3/4 pračky- při větší náplní se budou prát pleny, díky své velké savosti, bez vody). Přidejte vhodný prací prostředek, případně ostatní prádlo a vyperte. Perte při teplotě 60°C a maximálně 800 otáček (vyšší otáčky mají za následek vyšší opotřebení plen a zkrácení jejich životnosti). Pro praní plen vybírejte (dle znečištění) krátký a středně dlouhý cyklus (časté praní při dlouhém cyklu zvyšuje opotřebení plen a zkracuje jejich životnost)

  • Doporučené prací prostředky

  pro praní a namáčení plen nepoužívejte žádné bělicí, změkčujicí prostředky, detergenty s obsahem enzymů, sody a s obsahem kyselin (platí zejméne pro variantu bamboo). Vybírejte prací prostředky, které jsou šetrné k životnímu prostředí a pokožce dítěte. Pro praní doporučujeme prací gely, které vykazují lepší rozpustnost a lze je snáze vymáchat. Pro máchání nepoužívejte aviváž - snižuje savost plen.

  • Sušení plen

  pleny Pop-in sušte co nejvíce na volném vzduchu, sluníčko působí dezinfekčně a má bělicí účinky. Vnitřní sací část lze sušit v sušičce na nejnižší stupeň. Mějte ovšem na paměti, že časté sušení v sušičce zvyšuje opotřebení plen a má za následek zkrácení životnosti plen. Vnější plenu nikdy nesušte v sušičce ani v blízkosti tepelných zdrojů (radiátor, kamna)-může dojít poškození nepropustné vrstvy. 

   

  Sdílejte nás

  Kontakty

  Distributor pro ČR a SR:
  MAMAJA group s.r.o.
  Rybářská 1665/2,
  746 01 Opava
  tel.: +420 603 807 892
  e-mail: info@mamaja.cz

  Novinky e-mailem

  Chcete-li dostávat informace z naší prezentace aktuálně, vyplňte níže uvedený formulář.