Proč látkuju a co mě na tom baví


„Užívám si barvy látkových plen a synovu jemnou pokožku.“

 

Andrea má pětiměsíčního chlapečka. Látkuje od jeho narození, ale ze začátku používala občas i jednorázovky. Jde jí to? Baví ji to? Vyhovují jí látkové pleny, i když často cestuje po celém světě?

K látkování ji přivedla kamarádka. Společně vybrali Pop-in a Ella’s house pleny. „Svrchní kalhotky a vnitřní vložky Pop-in se sepnou jednoduše patentky, na cestování ideální,“ popisuje Andrea a dodává: „Ella’s house dělají štíhlejší zadeček a skvěle sedí menším miminkům.“

Baví vás látkování?

Líbí se mi hlavně to, že má syn krásně jemnou pokožku, která hezky dýchá. A hodně si užívám barvy našich plenek. Nejsou to jen plenky, ale také hezký barevný doplněk. Často se mi stává, že ke mně na pláži, kde máme kiteboardingovou školu a kde trávíme se synem hodně času, přijdou maminky a ptají se na látkové pleny. „Jé, to je hezké body s barevným spodkem! To máte ale hezké plavečky!“

Tatínci se ptají také?

Překvapivě ano. Okukují systém zapínání, propojení jednotlivých vrstev, střih kalhotek. Prostě techničtější stránku věci. Oceňují, stejně jako já, že jsou plenky jednovelikostní a jak se postupně zvětšují. Půjčí si plenu do ruky a zkoušejí, co se stane, když se tohle rozepne a tamto zapne. Muž, který u nás sleze z kitu, kde si užil sílu draka a moře, si jde pak prohlédnout jemnou dětskou plenku. Hezky se to doplňuje.

Proč jste přešla od jednorázových plen k látkovým?

Prvních čtrnáct dní jsem pleny ze zvědavosti kombinovala, protože jsem chtěla vidět rozdíl mezi látkami a jednorázovkami. Teď už používáme jen látkové, výsledek mě přesvědčil.

Čím vás přesvědčil?

Viděla jsem množství spotřebovaných a vyhozených plenek. Jak se asi taková plenka dlouho rozkládá? Teď mám lepší pocit, že dělám něco, čím nepřispívám k hromadě odpadků. Myslím, že maminky by měly vzít v potaz i tenhle fakt, když se rozhodují, zda budou látkovat, či nikoliv. Zemi máme jen jednu a naše děti i jejich děti na ní budou žít. Člověk si řekne, že sám nic nezachrání, ale myslím, že jde právě o to rozhodnout se sám.

Co vám na látkování nevyhovuje?

Když jsme v prostředí, kde je vlhko a zima, tak déle schnou.

Hodně cestujete. Jak látkujete na letištích, v autobusech, v autě…?

Nevidím v tom problém. Mám s sebou pytlík na špinavé plenky, separačky a na cesty mokré ubrousky. Určitě jde jen o zvyk, nevidím důvod, proč bych měla na cestách používat jednorázovky. Naopak látkové pleny nám vydrží déle a těsní lépe než jednorázovky, takže se mi nestane, že by něco prosáklo, což se mi u jednorázovek párkrát stalo, a to jsem používala “ty nejlepší na trhu“. Pokud bych ale věděla, že poletíme někam, kde nebudu mít možnost plenky hned vyprat, sáhla bych po jednorázovkách.

Takže přejezdy mezi vašimi dvěma domovy v Egyptě a v České republice jsou bez problémů. Látkujete i na kratších výletech?

Ano, fungujeme stejně jako s jednorázovkami. Když nemáte možnost někde vyhodit jednorázovku, tak ji schováte do pytlíku a vyhodíte, až když najdete koš, já hážu látkové pleny doma do pračky.

Látkovala jste i v jiné zemi než v Egyptě? Jak to šlo?

Zatím jen v Egyptě, ale za dva týdny se chystáme pracovně do Francie a pak za měsíc na Mauricius. Látkovky poletí s námi, nemyslím si, že by byl nějaký problém, pokud najdu na místě pračku.

 

Na díl o Mauriciu si budeme muset ještě chvíli počkat, ale už v tom příštím podrobněji rozebereme praní, sušení a vůbec látkování v Egyptě.

Sdílejte nás

Kontakty

Distributor pro ČR a SR:
MAMAJA group s.r.o.
Písková 666/14A,
747 07 Opava-Jaktař
tel.: +420 553 650 037
e-mail: info@mamaja.cz

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace z naší prezentace aktuálně, vyplňte níže uvedený formulář.