Radíme, jak se připravit na dovolenou s dětmi


 

 

Chystáte se na dovolenou do Egypta?

Míříte letos v létě do země Nilu nebo jinam za exotikou? Ptali jsme se Andrey, která v Egyptě žije se svým mužem a malým synem, jak se chrání před sluncem, co si bere s sebou na pláž a jak je to v Egyptě s bezpečností i turistikou.

Jak se chráníte před sluncem? Co byste poradila maminkám, které se chystají na dovolenou do Egypta s dětmi?

Manžel je při výuce kitingu chráněn kšiltovkou a lycrovým funkčním oblečením. Je to docela vtipné, má vždy opálený jen krk a ruce od loktu dolů. Já používám přírodní oleje s vysokými ochrannými faktory na obličej a dekolt. Výborné zkušenosti mám například s malinovým olejem. Málokdo ví, že proti UV záření se lze také chránit přírodními prostředky. Mám pocit, že u nás žen se sluníčko podepisuje na kůži mnohem víc, tak se snažím, abych vrásek ze sluníčka neměla moc.

A jak chráníte syna? Je maličký, je mu jen něco málo přes půl roku.

Mám pro něj lycrový obleček Pop-in a čepičku, které ho chrání, když se jdeme koupat. To je základ, sluníčko je v Egyptě hodně ostré. Navíc je třeba se chránit, i když je pod mrakem.

Co si berete s sebou na pláž? Co vám nesmí nikdy chybět?

Naši oboustrannou deku. Líbí se mi, že má nepromokavý a špíně odolný povrch. Díky tomu, že se dá lehce sepnout a složit, není problém ji jednoduše vzít kamkoliv. Rychle ji rozbalíte a máte hotové ležení na trávě i na písku za chviličku. Sice mi na tvrdém povrchu trochu vadí cvoky, kterými se zapíná dohromady, ale čert je vem. Nějak se deka zapínat musí, když ji chci snadno zabalit. Dobře se čistí a rychle schne. Zkrátka, jak mi vyhovují pleny Pop-in, mám ráda i deku Pop-in.

 

Na co je třeba si dát pozor, když jedete do Egypta poprvé? Na to, co jíte a pijete? Co byste poradila, aby návštěvníci nestrávili dovolenou u záchodové mísy?

Tohle je hodně individuální. Myslím, že střevní potíže mají hned několik příčin, a myslím, že z vody to zrovna moc nebude. Spíš je to kombinace horka, zanedbaní pitného režimu, přejídání se a míchání všeho možného v hotelových restauracích. Obecně bych si hlídala, aby jídla byla dostatečně tepelně upravená – například ryby v hotelu. A určitě zde svoji roli bude hrát i psychika. Hodně lidí do Egypta jede s tím, že prostě stráví část na záchodě a ono to tak pak většinou je.

Obecně spíše mívají lidé problémy z hotelové stravy. Restaurace v Egyptě jsou výborné, jen je třeba vědět, kam zajít. Třeba sushi jsem asi zatím nejedla nikde lepší, ale málokdo se z hotelu dostane do města a do těchto restaurací. Je to škoda.

Voda v Egyptě není pitná, takže určitě kupovat balenou, i my používáme balenou, ale jen na pití. Na čistění zubů, omývání ovoce a zeleniny používáme kohoutkovou. Myslím, že za tu dobu, co v Egyptě jsme, už máme vybudovanou mikroflóru a imunitu, takže nás problémy netrápí.

Je Egypt bezpečný pro rodinnou dovolenou? Pro blonďaté děti a maminky?

Myslím, že Egypt je pro rodinnou dovolenou bezpečný. Jezdí k nám rodiny s dětmi a nikdy jsme neměli pocit, že by se cítily nějak ohroženy. Nezaznamenali jsme ani žádnou negativní zpětnou vazbu, naopak se k nám každý rok vracejí. Každopádně nerada posuzuji – navíc v dnešní době – situaci za někoho jiného. Mohu říci, jak se cítíme my, naši zákazníci, ale rozhodnutí a osobní pocit je na každém. Dnešní situace určitě obecně hází špatné světlo na arabský svět, ale konkrétně v Egyptě, v Hurghade je bezpečnost opravdu maximální. Máme malého syna, a pokud bychom zde cítili jakékoliv i jen minimální pochybnosti, určitě bychom zde nebyli.

Jako blondýna můžu říci, že je tato barva vlasů pro místní exotická a budí pozornost. Na druhou stranu si myslím, že stejně na tom budou všechny hezké ženy bez ohledu na barvu vlasů. Rozhodně jsem ale nikdy neměla pocit nebezpečí kvůli barvě vlasů.

 

Hodně lidí létá do Egypta tak, že nevystrčí nos z hotelového rezortu. Není to škoda? Nebo to má své opodstatnění?

Ano, málokdo vystrčí nos z hotelového pokoje a je to škoda. Egypt nabízí hodně krásných a intenzivních zážitků od skvělých restaurací po nákupy na místním ovocném trhu, posezení v typické kavárničce na silném čaji… u nás mohou klienti bydlet v soukromých apartmánech, jezdí s námi do města a poznávají ten pravý Egypt. Ale je to asi věc vkusu, někomu vyhovuje to a někomu zase ono.

 

Sdílejte nás

Kontakty

Distributor pro ČR a SR:
MAMAJA group s.r.o.
Písková 666/14A,
747 07 Opava-Jaktař
tel.: +420 553 650 037
e-mail: info@mamaja.cz

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace z naší prezentace aktuálně, vyplňte níže uvedený formulář.